Appartementen Het Kwadraat in Berkel opgeleverd

27 mei 2025
Afbeelding Appartementen Het Kwadraat in Berkel opgeleverd

De eerste bewoners van het luxueuze wooncomplex Het Kwadraat in Berkel en Rodenrijs hebben afgelopen week de sleutel ontvangen van hun nieuwe woning. Een bijzondere mijlpaal in deze grootschalige centrumontwikkeling! Na de oplevering van de 19 appartementen is de woningbouwfase van Berkel Centrum West afgerond. Bouwer ABB Bouwgroep, samen met Waaijer Projectrealisatie tevens mede-ontwikkelaar van het project, wenst alle kopers veel woongeluk toe!

Het Kwadraat biedt een unieke mix van comfortabele appartementen en moderne voorzieningen op een geliefde en strategische locatie. Met het finaliseren van Berkel Centrum West zal de Berkelse Plas worden doorgetrokken en liggen de appartementen direct aan het water.

 

Grootschalige ontwikkeling

Na de al eerder gerealiseerde fasen – Westerpoort, De Compagnie, Brinkhof en Alluvium – is Het Kwadraat het slotstuk van de woningbouw in het nieuwe hart van Lansingerland. In totaal zijn er 170 huur- en koopappartementen gerealiseerd. De bouw van Cultuurhuis Casa Cadanza is momenteel in volle gang en daarmee zal deze grootschalige binnenstedelijke ontwikkeling, naar verwachting in de loop van 2026, worden afgerond.

 

Bruisend hart van Lansingerland

In de afgelopen zeven jaar is het centrum van Berkel en Rodenrijs uitgegroeid tot hét hoofdwinkelcentrum van Lansingerland. Naast de 170 appartementen is er een Lidl-supermarkt van ruim 2500 m2 bij gekomen en meer dan 3000 m2 aan winkels en horeca. Ook zijn er 360 parkeerplaatsen gerealiseerd.

 

Levendige ontmoetingsplek

Met het doortrekken van de Berkelse Plas tot aan de Westersingel wordt het niet alleen heerlijk wonen aan het water voor de bewoners van Het Kwadraat; er ontstaat ook een binnenhaven waaraan een intiem plein met terrassen wordt gerealiseerd. Het horecapaviljoen, cultuurhuis, bibliotheek, theater en filmhuis, samen met de vele winkelvoorzieningen zullen het centrum tot een levendige ontmoetingsplek maken. Wethouder Kathy Arends vatte het eerder al mooi samen: “‘Dit wordt een enorme aanwinst voor de inwoners van Lansingerland. We krijgen er niet alleen een hip verblijfsgebied bij, dat niet onder doet voor de oude haven van Rotterdam. Maar dankzij de komst van verschillende inkomensgroepen en de dorpse architectuur die ontmoeting stimuleert, zal het de gemeenschapszin in onze gemeente vergroten.”

 

Afbeelding Appartementen Het Kwadraat in Berkel opgeleverd

Meer nieuws

Nieuws
20 juni 2025
20 juni 2025

Vliegende start voor verkoop Zwanenpark

Nieuws
26 mei 2025
26 mei 2025

Bouw Puur! Maassluis gestart: “Impuls voor de binnenstad”

Nieuws
21 mei 2025
21 mei 2025

Eerste woningen Park Rietveld in Noordeloos opgeleverd